Ultimaker2+ сите метални bowden двојно тркала забавување екструдер Надградба комплет 1.75 mm/2.85 mm/3мм екструдер за 3D печатач

Ultimaker2+ сите метални bowden двојно тркала забавување екструдер Надградба комплет 1.75 mm/2.85 mm/3мм екструдер

DEN 3146.00
-5 %
DEN 3311.52

Тековен


Сите метални двојни тркала забавување екструдер
Обработка : CNC нумеричка контрола
Материјал : алуминиум легура, оксидација третман.
Забавување размер : 1 : 3 Истиснување пулс ширина : 436 Контактирате со услуга по купувањето, испрати детален инсталација документ


Останатите карактеристики

Големина:
for 1.75mm, for 2.85mm, for 3mm
Тип На Објект:
Екструдер
Бренд Име:
SWMAKER
Број На Модел На:
Ultimaker2+
Број На Модел На:
Ultimaker2+

Слични понуди