GK04A Мини Големина 220V 1CH 10A Безжичниот Далечински Управувач Switch Реле Приемник+Предавателот ,315/433.92 MHz гаражни врати ролетни/ лам

GK04A Мини Големина 220V 1CH 10A Безжичниот Далечински Управувач Switch Реле Приемник+Предавателот ,315/433.92

DEN 505.00
-12 %
DEN 574.56

Тековен


Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксна шифра / учење код и други 20 различни кодирање, било копче на далечинскиот управувач, пак, ќе бидат отстранети однапред да научат првиот далечински управувач.
Второ, технички параметри
Оперативен напон : AC85-250 V / DC15-120 V
Оперативен фреквенција : 315 MHz / 433 MHz
Режим на струја : 10m A
Максимално оптоварување : 1000 w
Работа : авто-заклучување, џогирање, interlocking
Школка големина : 68 * 32.
Петто, работа на владата се префрлите
Преку краток спој за да го скрати различни места за да се префрлите работа. Индикатор за светло се исклучува за да се врати долг.5 * 21mm
PCB големина; 56 * 27.
1, бутване - краток спој за слободни
2, self-locking - краток спој да се земе Т М
3, блокирам - краток спој да се земе М L
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
Пакет Се Вклучени :
А :
1 x Приемник(со капак) 1 x Предавател(со батерија) Б : 1x Приемник(со капак) 2 x Предавател(со батерија) C : 1 x Приемник(со капак) 3 x Предавател(со батерија) D : 1 x Приемник(со капак)
4 x Предавател(со батерија)
.
Четврто, отстранување метод
Притиснете и задржете за учење копчето за за околу 4 секунди.5 * 16mm
Трето, методи за учење
Притиснете го копчето за учење клуч, на индикатор светлото off (кој влезе на учење државата), за ослободување на учење копчето, притиснете на далечинскиот управувач на било кое копче, индикаторот светлина четири пати по светлината дека успехот на учењето. Преглед
Широк напон мулти-функција еден канал, со висока моќ далечинско управување на прекинувач со 10 A реле, може да се вчита повисоко енергетско апарати; учење микроконтролерски декодирање, можат да научат повеќе од еден далечински управувач, и секој далечински управувач сите копчиња може да се научи; може да биде далечински управувач Повеќе прекинувачи, но исто така и голем број на далечинскиот управувач за контрола на прекинувачот, едноставен и флексибилен комбинација на било која комбинација на флексибилни; излез преку скок прекинувач, бутване, self-locking, блокирам може да бидат произволно избрани, лесен за употреба, погоден за различни области на употреба;
Главно се користи во осветлување, електрични на врати, прозорци, укинување на опрема, моторика, пумпи, лифтови контрола и безбедност на индустријата и други области.


Останатите карактеристики

Број На Модел На:
АК-GK04A
Канал:
1
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Употреба:
Универзална
Безжична Комуникација:
RF
Фреквенција:
315mhz /433mhz

Слични понуди