Висок Квалитет чуствува доста збунета Алуминиум Масло Фати Може да Resevoir Резервоарот за Полнење на резервоар за Масло

Висок Квалитет чуствува доста збунета Алуминиум Масло Фати Може да Resevoir Резервоарот за Полнење на резервоар

DEN 2904.00

Тековен

Висок Квалитет чуствува доста збунета Алуминиум Масло Фати Може да Resevoir Резервоарот за Полнење Масло во резервоарот тоа има развиено масло фати може да бидете сигурни дека ќе се добива најмногу од вашиот перформанси делови. Со текот на времето штетни нафта ќе се наталожуваат турбополнач, доза колектор, интеркулер и цевки. На Масло Може да се Фати, ќе се спречи тоа од случување, додека неговата сите црна или карбонски влакна завршница ќе додадете контакт од стил на вашиот мотор залив. Нафта фати да им служи на други значајни цели, како и. Тоа ќе се спречи масло од добивање во под притисок турбо водовод, која може да доведе до couplers излетаат под поттик. Масло vapors може да се добие во доза систем кој ќе се намали согорување температури и намалување на целокупната ефикасност. На Масло Може да се Фати, ќе ги реши сите овие проблеми и да ви даде додаде безбедност знаејќи дека вашиот настап делови се безбедни од штетни масло. Пакетот Вклучува : 1 x PC РЕЗЕРВОАР за ГОРИВО Ние го преземаме никаква одговорност во наставата како да го инсталирате. Професионалната инсталација се препорачува.


Останатите карактеристики

Објектот Должина:
0000inch
Специјални Функции:
масло може да се фати
Зафатнина:
Универзална
Материјал Тип:
Алуминиум
Година:
Универзална
Објектот Висина:
000inch
Бренд Име:
PERRIN
Објектот Тежина:
1.4kg
Име На Модел:
масло може да се фати
Објектот Дијаметар:
0000inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Објектот Ширина:
00inch
Нема. на Цилиндри:
Универзална
ОДГОВАРА ЗА:
Универзална
Тип На Објект:
Резервоари За Гориво
клучен збор:
масло може да се фати

Слични понуди