6pcs Палење Серпентина Пакет За Nissan Панорама R34 RB20 RB25 RB20DET RB25DET STAGEA НЕО tcd За Nissan НЕО серија

6pcs Палење Серпентина Пакет За Nissan Панорама R34 RB20 RB25 RB20DET RB25DET STAGEA НЕО tcd За Nissan НЕО

DEN 5998.00
-15 %
DEN 7056.00

Тековен


Спецификации Важна забелешка : ве Молиме потврдете го вашиот модел е За Nissan НЕО серија, не S2 (серија 1) или S1 (серија 1). Или, ве Молиме потврдете го вашиот мотор код и режим година во табелата подолу Одговара за За АПАРТМАНИТЕ се R34 GT ER34/ENR34 - RB25 DE НЕО (1998+) - За АПАРТМАНИТЕ се R34 GTT ER34 - RB25 DET НЕО (1998+) - За STAGEA WHC34 - RB20 DE НЕО (1997-1998) - За STAGEA WGC34 (2 WD) - RB25 DE НЕО (1997+) - За STAGEA WGC34 (2 WD) - RB25 DET НЕО (1998+) - За STAGEA WGNC34 (4 WD) - RB25 DE НЕО (1997+) - За STAGEA WGNC34 (4 WD) - RB25 DET НЕО (1998+) - За СЕДРИК/GROLIA ENY34 - RB25 DET НЕО (1999+) - За ЛОРЕЛ HC35 - RB20 DE НЕО (1997-1998) - За ЛОРЕЛ GC35/GNC35 - RB25 DE НЕО (1997+) - За ЛОРЕЛ GC35/GCC35 - RB25 DET НЕО (1997+) Количеството : се Продаваат како збир на 6 парчиња Функција - Зголемување на Палење Перформанси - Висок напон излез и искра енергија - Подобрено Согорување - Можна сила се зголеми на околу 11kw (15hp) на тркала - Подобрување на гас за одговор и мазност - Нема искра blowout во поголем поттик Директни одговара за фабрика држачи - Тврда градба Гаранција : 2 Години Известување - настава не е вклучена; професионална инсталација е предложено. - Ние имаме широк selectoin на делови за Нисан. Ве молиме проверете ја нашата продавница за други делови што може да ви треба. - Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за она што ние може да им помогне на Клучните Карактеристики - Висок квалитет на материјалот на компоненти за сигурен искра - Цврста конструкција за согорување ефикасност - Подобрување на гас за одговор и мазност - Квалитет гарантиран и професионална инсталација препорачува


Останатите карактеристики

Тип:
Затворена Магнетно
Бренд Име:
maxpeedingrods
Земја/Регион на Автомобил Производство:
Јапонија
Осветленост Дел Број:
За Апартманите се R34 GT ER34/ENR34-RB25DE НЕО 1998-
Производителот Дел Број:
палење серпентина пакет
Палење Тип:
Посебна Палење
Материјал:
високи перформанси
Примена:
За Апартманите се R34 GT ER34/ENR34-RB25DE НЕО 1998-
Application1:
За Апартманите се R34 GTT ER34-RB25DET НЕО 1998
Application2:
За Stagea WHC34-RB20DE НЕО 1997-1998
Application3:
За Stagea WGC34 (2WD)-RB25DE НЕО 1997
application4:
За ЛОРЕЛ HC35-RB20DE НЕО 1997-1998
Состојба:
Бренд Нови
Fitment:
За Nissan НЕО серија
Количина:
сет од 6 парчиња
Тип:
палење серпентина пакет
Гаранција:
2 години

Слични понуди