DSLRKIT 250M 6 Пристаништа 4 Рое Switch Инјектор Моќ Над Ethernet БЕЗ Адаптер

DSLRKIT 250M 6 Пристаништа 4 Рое Switch Инјектор Моќ Над Ethernet БЕЗ Адаптер

DEN 775.00
-5 %
DEN 815.52

Тековен


Gigabit(1000 Mbps) ethernet уред ве Молиме не пристап "Моќ Линк порта" ова ќе го оштети вашиот уред.
Оваа РОЕ switch поддржува само 10/100 конекција, Рое пристаништа не поддржуваат Gigabit ethernet врска, бидејќи "Моќ Линк 1~4" порта користење 4,5,7,8 pin, како моќ на трансфер, ве Молиме да не поврзувајте било "НИКОЈ Рое gigabit ethernet уред и Uplink уред" на "Моќта Линк 1~4" порта, ова ќе го оштети вашиот уред.com/store/product/52 V-1-85 A-96 Watt-AC-to-DC-Power-Supply-Adapter-100-240 V-for-Po E-Switch-Injector/100107_32803303203. DC порта се применуваат 12~55 V напојување адаптер(не е вклучен), секоја од 4 порт може да се обезбеди излез на моќ, секоја Ethernet порта може да се обезбеди мрежа за пренос на брзини до 10 / 100 Mbps , со Cat5 / 5e / 6 мрежен кабел.
Ве молиме обратете се до Википедија "Power over Ethernet" дел, во рамките на "Стандард имплементација" став.3907b8fb1 Py9ky
48 V адаптер линкови :
48 V2 A https : //www.3 у 100 BASE-TX Брз Етернет
IEEE 802.3 x Full-Duplex контрола на проток
Протокол
CSMA/CD Ethernet
Трансфер На Податоци Го Оценувате
Ethernet : 10 Mbps (Half Duplex) 20 Mbps (Full Duplex)
Брз Етернет : 100 Mbps (Half Duplex) 200 Mbps (Full Duplex)
IC Чипови
IC Плус IP178 G
Мрежа Медиуми(Кабел)
10 Base-T(се ПРОШИРИ режим) : UTP категорија 5e, 6 кабел (максимум 250m) ОВЖС/минлив исхемичен напад-568 100Ω STP (максимум 250m)
100 Base-TX : категорија 5 UTP, 5e кабел (максимум 100) ОВЖС/минлив исхемичен напад-568 100Ω STP (максимум 100)
По Сила на RJ45
Моќта + : pin 4 & pin 5 ; Power : pin 7 & pin 8
DC Излез : 9-55 V, По порта Max 1А,
Број на Порти
6 x 10/100 Mbps Авто-Преговарање RJ45 порти со 4 Рое от (port-1 ~ порт-4)
Моќност
Поддржува ВЛЕЗОТ 12-55 V DC напојување(Максимална струја 4 засилувачи)
Моќ DC порта 5. Па тоа се погодни само за Рое професионални клиенти.
52 V адаптер линкови :
52 V1.com/store/product/AC-100-240 V-to-DC-48 V-3 A-120 W-Power-Adapter-Port-5-5mm-x-2-1mm/100107_32390589652.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
Dslrkit
Приклучок Тип:
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА,ЕУ,САД,АУ
Големина:
10X8X4CM
Број На Модел На:
MID4P2U-E250
Тип На Објект:
рое префрлате

Слични понуди