НЛО Smart LED Светилки Сензор ПИР Инфраред E27 12W AC85-265V Авто Smart Таванот Светлина Тело Сензор Ноќ Светилка

НЛО Smart LED Светилки Сензор ПИР Инфраред E27 12W AC85-265V Авто Smart Таванот Светлина Тело Сензор Ноќ Светилка

DEN 789.60

Тековен


НЛО Smart LED Светилки Сензор ПИР Инфраред E27 12 W AC85-265 V Авто Smart Таванот Светлина Тело Сензор Ноќ Светилка
Карактеристики
1.Авто ПИР движење откривање на светлината за вклучување / исклучување, низок работен напон, безбедно и сигурно, паметни човековите индукција светилка,автоматски го вклучите и исклучите
2.Усвојување ПРЕДВОДЕНА како извор на светлина,заштита на животната средина и долг живот,ниска потрошувачка на енергија
3.Само 20% потрошувачката на Енергија на традиционалните блескаво светилка, животот е повеќе од 10 пати повеќе од флуоресцентна светилка
4.E27 база, лесно да го инсталирате, користете безбедна и стабилна, Интелигентна енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина
5.Погоден за : Дома, хотел, кафе куќа, шопинг центар, изложбена сала, уметнички галерии, бар, болница за статистика скали итн
Спецификации
База Тип : E27
Тип : Сензор За Светлина
Излезна Моќност : 12 W
Emitter Видови : SMD 5630
Вкупно Emitters : 12
Прозрачна Флукс : 1200 LM
УПТ/Должина : Кул White6000 K/ Топло Бела 3000 K
Напон (V) : 85-265 V
Агол : 120 Степен
Животниот век : 5000hours
Достапни Светла Боја : Кул Бела/Топло Бела
Пакет
1 x E27 LED Сензор Светилка
Забелешки :
1. Ве молиме потврдете го на напон во прв план.
2. Ве молиме проверете ги спецификациите на производот внимателно пред да нарачате да се осигура соодветно одговара.
3. Не расклопување било светилки со себе.
4. Бидете сигурни да го намали исклучете пред почетокот на инсталација за да се избегне лична повреда


Останатите карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Бренд Име:
LEDSMITH
сертификација:
CE,CCC
База Тип:
E27
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Бренд:
Epistar
Led Сијалица Тип:
Чадор Сијалица
Просечен Живот (часот):
50000
Обликот:
Annular
Моќ Толеранција:
5%
Повод:
дневна соба
Напон:
AC85-265V
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Тип На Објект:
LED Светилки
Должина:
105mm
LED Чип Модел:
SMD5630
Светилка Тело Материјал:
Алуминиум
Светилка Сенка Материјал:
PC

Слични понуди