Силиконски Флексибилни 49 Копчињата се Тркалаат Пијано MIDI Клавијатура Електрично Пијано Преносни Почетник Пијано Обука Музички Инструмент Подарок

Силиконски Флексибилни 49 Копчињата се Тркалаат Пијано MIDI Клавијатура Електрично Пијано Преносни Почетник

DEN 1579.00
-30 %
DEN 2256.00

Тековен


Вовед ви Благодариме искрено за купување на нашата страна возен пијано. Оваа страна возен пијано е пренослив производ со софистицирани структура дизајн. Па, за да се избегне оштетување, ве молиме да обрнете внимание за работата. За вашиот нормално користење и одржување, ве молиме внимателно прочитајте подолу прирачник, особено со дел за деца, мора да се обрне повеќе внимание на Производите спецификација Тастатура : 49 стандардни копчиња Тон : 8 Демонстрација песни : 6 демо песни Волумен : knob контрола на јачина на звук во насока на стрелките на часовникот Снимате и да игра функција Стоп функција Echo/Одржи функција power-saving режимот : smart спијам после 3 минути без играјас nside говорник, поддршка на надворешен звучник и слушалка Моќ : 4 AAA батеријата, поддршка надворешна сила ресурси : DC5 V
Големина : контрола кутија : 15*8*2.2 см (L*W*H) тастатура : 80*15*0.9 см (L*W*H) Производи функција на Оваа пијано е Мала големина една, и е пренослив и convenientto се игра од страна на студентите, Тоа може да ги покрие потребите на децата и во основно училиште, а itcan се повеќе погодна за музички перформанс и musictraining со Користење на тонот на вредноста копчиња, 8 видови на звуци можат да бидат избрани Користите 4*AAA батерија, економски и практични Нема да ги вознемири другите додека користење слушалка, поддршка externalspeaker


Останатите карактеристики

Бренд Име:
IRIN
Тип:
Исправена Пијано
Применливи Луѓе:
Почетник
Тежина (КГ):
0.68
Димензии:
Други
Број на Копчиња:
49
Број на Демо Песна:
Број на Ѕвонење:
8
Максимална Polyphony:
128
Број На Модел На:
YQ-04-7001
Големина:
keyboard
Школка Материјал:
Силика Гел
Тастатура Материјал:
-
Soundboard Материјал:
-
контрола кутија:
15*8*2.2 см (L*W*H)
моќност:
4AAA батеријата, поддршка надворешна сила ресурси

Слични понуди