Џемпери Мажите Pullover Кашмир Волнени Џемпери Човек Дебели Топло Зима Секојдневен Трикотажа Руно Сомот Машки Облека Плус Големина 3XL

Џемпери Мажите Pullover Кашмир Волнени Џемпери Човек Дебели Топло Зима Секојдневен Трикотажа Руно Сомот Машки

DEN 768.00
-40 %
DEN 1279.20

Тековен


Ова е Азија големина,обично 1 димензии помали од НАС/Европски големина.
Ако не сте сигурни за големина (се Однесува на купувачите на повратни информации)
Ве молиме кажете ни висина /тежина /биста
Големина
Биста(cm)
Рамо(cm)
Ракав(cm)
Должина(cm)
М
100
42
58
68
L
104
43
59
70
XL
108
43
60
72
XXL
112
44
61
74
XXXL
116
45
62
76
Поради прирачник за мерење, 1-3cm грешка е можно. Ви благодариме. 3 XL одговара за
висина 180-190cm, тежина 90-105 KG


Останатите карактеристики

Големина:
M, L, XL, XXL, XXXL
Пол:
Мажи
Шаблон Тип:
Цврста
Број На Модел На:
SW278
Sleeve Стил:
Редовни
Техника:
Станот Плетени
Тип На Објект:
Pullovers
Дебелина:
Стандард
Јака:
О Деколте
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Волна:
Стандард Волна
Материјал:
Полиестер,Памук
Декорација:
Обвиткан
Затворање Тип:
Никој
Бренд Име:
IEGLA
Стил:
Повик
Маскирани:
No
боја:
црна,зелена,сина
Sleeve:
Долг Ракав
Големина:
m,l,xl,2xl,3xl
Број На Модел На:
SW278

Слични понуди