За iPhone X Алуминиум Метал Случај За iPhone 8 Оклоп Покрие Шок/Вода/Дожд Доказ Случаи за iPhone 7 6s 8 Плус 5s Coque+Калено

За iPhone X Алуминиум Метал Случај За iPhone 8 Оклоп Покрие Шок/Вода/Дожд Доказ Случаи за iPhone 7 6s 8 Плус

DEN 669.00
-25 %
DEN 892.32

Тековен


За i Phone X Алуминиум Метал Случај За i Phone 8 Поклопец Оклоп Шок/Вода/Дожд Доказ Случај за i Phone 7 6s 8 Плус 5s Coque+Калено стакло
Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет загарантирана. Направени од метал и силикон, прекрасно чувство на допир и таписерии изработка, обезбедување на корисниците со одлична користење на искуство. Го заштитува вашиот телефон од прашина, гребнатини и удар. Калено стакло (не пластични) заштита на телефони кревка екран со anti-fouling и анти-отсјај функција. Со левото копче на случај, корисниците може лесно да се промени во режим за нечујно со притискање на копчето. Го заштитува вашиот вредни инвестиции од гребење и оштетување. Моден солиден дизајн, лесно да се стави на и лесно да ги тргнеме. Ве Молиме Земете Предвид :
Случајот не Може да нуркање,Пливање и се Стави во вода. само може да се доказ прскање на вода. Па ако ви треба нуркање и пливање,ве молиме нас,ние ќе ви испратиме други линк кон вас,ви благодариме!!!
метал случај за iphone x


Останатите карактеристики

Материјал:
За iPhone 5c, За iPhone 5 5s SE, За iPhone 6 6s, За iPhone 6Plus, За iPhone 7 8, За iPhone 7P 8P, За iPhone X
дизајн:
Деловни,Спортски,Метален,Егзотични,Калено Стакло
Компатибилен iPhone Модел:
iPhone 6s,iPhone 6 Плус,iPhone 5s,iPhone 8,iPhone 6,iPhone 8 Плус,iPhone 7,iPhone5c,iPhone 6s плус,iPhone 5,iPhone X,iPhone SE,iPhone 7 Плус
Функција:
Тешки Заштита,Водоотпорен,Анти-удар,Нечистотија-отпорен на
Карактеристики:
Луксузна Несреќата Оклоп Случај за iPhone X
Компатибилен Бренд:
Apple iphone
Мало Пакет:
Yes
Големина:
4inch to 5.8 inch
Бренд Име:
Seonstai
Тип:
Монтиран Случај
функција 1:
Метал случај за iphone 7 6 S 6S Плус
функцијата 2:
Водоотпорен (Ниво IPX3)/Dirtproof/Шок Доказ
функција 1:
Отворен Спортски Водоотпорен Случај За Apple iPhone X
Компатибилен Модел:
за iphone SE 5 5c 5S 6 6S 7 Плус 8 8 Плус X
Број На Модел На:
Заштитни случај за iphone 8 8Plus X Метал Алуминиум случај
Пад на превозот:
Поддршка
функција 3:
Со Мало Пакет

Слични понуди