J-1302 Тигар Младенче Кората Контрола Ултразвучно Куче Лае Ѕид Кората Милениче Достапни Полначот Standrd Звучна Картичка

J-1302 Тигар Младенче Кората Контрола Ултразвучно Куче Лае Ѕид Кората Милениче Достапни Полначот Standrd Звучна

DEN 972.00
-12 %
DEN 1104.00

Тековен


Тигар Edinburgh бренд J-1302-тип на глас ѕид Кората Контрола работи преку коло да предизвика ултразвучно куче лае, издадени пет секунди груби ултразвук (кои не можат да се слушаат, кучињата може да се слушне), што кучето се чувствуваат непријатно (кучиња апсолутно никаква штета).
J-1302 работи со електрична енергија за долго време, и батеријата треба често да го замени.
Употреба : по фитинг Тигар Младенче J-1302, вклучување на моќност, електрична енергија индикатор блаже во зелено светло.4 V 500m A
Адаптер влезен напон : AC 100 V-240 V
Функција : Ултразвучно Куче Лае Контрола
Настава на Тигар Младенче Кората Контрола J-1302
Кучето е нашиот пријател, но понекогаш се забива нас. Кората гласно ниво, различни растојание од единица, бучава на животната средина може да влијае на единица за да работи правилно. По последователно, кучето ќе се воспостави условен рефлекс, знам дека овој бран е резултат да се појави во неговиот лае, лае по тоа повеќе не е лесно. Моќ штекерот треба да биде опремена околу J-1302. Ултразвучно бран ќе се емитуваат од производот, тоа discomforts куче, но нема штета на куче. Па тоа не е сигурно дека континуирано 3 barks може да интрига единица, но неговиот ефект е на располагање.
Тигар Младенче Кората Контрола J-1302 се прилагодат интегрирано коло, кога континуирано 3 barks ќе се разбуди коло, но една кора или ненадејни звуци од околината не може да предизвика единица емитуваат ултразвукови бранови.
J-1302 Тигар Младенче Кората Контрола Ултразвучно Куче Лае Ѕид Кората Милениче Достапни Полначот Standrd Звучна Картичка
Достапни полначот standrd : Европската полнач,САД Полнач,откако ќе го плаќаат тоа,ве молиме означете ги како се Забележи,во спротивно ние ќе им испрати според нашите акции.


Останатите карактеристики

is_customized:
No
Бренд Име:
newswan
Материјал:
Карбид
Тип:
Рака Алатка Делови
Број На Модел На:
J-1302
Употреба:
Дома, DIY
електрична енергија:
DC 8.4 V 500mA
Адаптер влезен напон:
AC 100V-240V
Функција:
Ултразвучно Куче Лае Контрола
Mail Функција:
Ултразвучно Куче Лае Контрола
Материјал:
Пластични
Тип На Објект:
Кората Заплашување

Слични понуди