4 Оска Столб Тип CNC Рутер Engraver CNC 6040 Машина 1.5 KW / 2.2 KW CNC Метал Мелење Машина

4 Оска Столб Тип CNC Рутер Engraver CNC 6040 Машина 1.5 KW / 2.2 KW CNC Метал Мелење Машина

DEN 142003.00
-14 %
DEN 165120.00

Тековен


Ø 1500w водено ладење вретено.
Поголема прецизност, бидејќи :
Ø Крстот лизгава платформа дизајн наместо подемен дизајн. Интегрирани high-speed microcomputer интелигентна контрола чип, можат да бидат опремени со надворешни LCD монитор со раце, автоматско откривање на компјутерски контролиран автоматски shield се справи со движење контрола на функциите, истовремено може да пратите дигитално снимање на компјутерски податоци и да се справи со мобилни податоци за контрола на
2.
Ако објектот е неисправен откако ќе го потпише и да го отворите пакет, ве молиме да не известите во рок од 48hours со слики на неисправни објект.
Плаќање :
Плаќањето е Зачувам и Alipay Во Aliexpress веб-сајт, 100% безбедно плаќање на тука. Биполарно постојан струја хеликоптер се вози мотор мала брзина, не-притаен феномен, бучава, не-resonant регионот. Ако постои било очигледно freigh штета.
Ø Може да engrave материјал кој цврстина подолу 45. Увозни давачки,даноци и вашите локални такси не се вклучени во цената или превозот надомест . Нема потреба плаќаат данок & ДДВ.
Лесно оперативни :
Ø Што можат да работат со 3 оска / 4 оска, исто како ви се допаѓа !
Ø Интегрирани high-speed микро компјутер интелигентна контрола чип. Ако Украина клиенти се избере ( продавачот за испорака метод). За Русија Должност-Бесплатен сервис (На Русија Клиенти само ! ) А.
5 Можете автоматски да го завршите XYZ оска или Z оската на нож, без комплицирани компјутерски софтвер за контрола на работењето
6. Рачно се движи обработка за да се спаси снимен досие, рачно се движи машина податоци и автоматски reprocessed работи рачно се движи на патот.
Ø Мах 3 софтвер испрати со машината како CD.
НЕ знак на товар на сметка, освен ако штетата е забележано на товар на сметка.
Зошто да се купи од нас :
Ø CE одобрено.


Останатите карактеристики

боја:
1500W Вретено Мотор, 2200W Вретено Мотор
Големина:
220V EU plug, 110V US plug
Број На Модел На:
CNC 6040 4 Оска CNC Машина
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
производ demention:
970*810*790 мм
Ефективна работа област:
600x400x(150)mm
Прецизност топката завртка:
1605
XY железнички дијаметар:
20mm
Z железнички дијаметар:
16mm
Повторете Прецизноста на позиционирањето:
0.01 mm
Работни прецизност:
0.02 mm
Брзина на обработка:
0-4000 mm/Мин
Вретено моќ:
1500W / 2200W

Слични понуди