1Pcs DIY Мини Voltmeter Дигитален Тестер на Напон Тест Батеријата DC 4.5-30V 2 Жици за Авто Автомобил Сини LED Дисплеј Мерач

1Pcs DIY Мини Voltmeter Дигитален Тестер на Напон Тест Батеријата DC 4.5-30V 2 Жици за Авто Автомобил Сини

DEN 197.00
-10 %
DEN 218.88

Тековен

5-30 V се Отвори дупка големина : 46 X 27mm Максимална влез : DC 30 V (повисока од овој напон е опасно да горат) Жица должина : 20cm Надоместок за грешка : подолу 10 V : Точни да 0. За да се постигне најдобар мерење на точност,ова voltmeter автоматски ќе се премести на точка за децимала е позицијата според различни мерење напон. Ние го цениме за вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвезди.Враќање ќе бидат понудени ако акциите не е достапна. Кога мерки на напон над 10 V,тоа ќе се прикаже едно место по точка за децимала. Ние ќе ви одговори што е можно поскоро. За било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, комуникација е најдобар начин да се реши проблемот. Ве молиме да ни кажете што дефектот е и вашата цел број, ако барањето размена или гаранцијата. Оваа voltmeter не се направи влага-доказ,водоотпорен,shockproof,анти-масла за обработка на,ве молиме да се биде внимателен или се справи со себе кога се користи. Не НСД лево е подобро од 1-4 ѕвезди за нас. 3 месец гарантира размена. Времето за испорака зависи од превозникот.Оваа voltmeter не му треба надворешен диск работна сила,тоа може да се работи со мерење на напон,на работниот напон е спектар е 4.01 V , над 10 V : точни за 0,1 V , толеранција на 1% (+/- 1 ) Нето тежина : 17g Display mode : три-позиција 0. Пакет се вклучени :
1* Voltmeter
1*Црвена и црна жица
Ние прифаќаме alipay(ЗАЧУВАМ), тоа за поддршка Кредитна Картичка, Western Union, TT итн.56 инчен LED дигитални цевка Бруто тежина : 22g(вклучувајќи пакет) Дисплеј во боја : сино На освежете го оценувате : е за 200ms/време за Напојување : Нема моќ потребни за Тековна Потрошувачка : помалку од 20m A, обично 5-15m A Работна температура : -10℃~65℃ Производ вовед : 1. Ви благодариме.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
ailavi
Број На Модел На:
V27D
DIY Материјали:
Електрични
Тип:
Возилото Батеријата Тестер

Слични понуди