DN15~DN25 DC12V/24V Дијафрагмата тип на нерѓосувачки челик согорување машина електромагнетни вентили

DN15~DN25 DC12V/24V Дијафрагмата тип на нерѓосувачки челик согорување машина електромагнетни вентили

DEN 1368.00

Тековен

DN15~DN25 DC12 V/24 V Дијафрагмата тип на нерѓосувачки челик согорување машина електромагнетни вентили
Производ вовед
Нерѓосувачки челик согорување на моторот електромагнетниот вентил според различни печатот може да се користи за вода, топла вода, пареа, воздух, гас, нафта, метанол, acetone, етанол, метан и други работни медиум, може да автоматска контрола или далечинска контрола на гасоводот off. Вентил има карактеристики на голема брзина, висока сигурност и така натаму.Тоа е широко се користат во моментов. Производ параметар
Спецификација модел : DN15,DN20,DN25 (G1/2",G3/4",G1" )
Материјал на Тело : не ' Рѓосувачки челик
Тип : Noraml Затворени (Може да се контактирајте со сопствени нормално отворен и сигнал повратни информации уреди тип)
Запечатување материјали : NBR, FKM , PTEE
Притисок : 0.6 Mpa ≤ 4.0 Mpa (можете Да контактирате со сопствени високо-притисок 40~100kg)
Температура : -20~150 °
Напон : DC12 V,DC24 V 50/60 HZ (AC110 V,AC220 V Опционално )
Заштита перформанси : Водоотпорен, T6 (Exd IICT4), анти-корозија
Применливиот медиум : W атирови, гас, нафта, пареа, индустрискиот алкохол, хемиски суровини, сулфурна киселина, хлороводородна киселина, метанол, итн.
Answer : ___________________________ Note : : Ако имате следниве услови треба да се серија обичај електромагнетниот вентил, можете да се јавите на продавачот за прилагодување, Нормално отворен или со повратни информации тип електромагнетниот вентил Висок притисок 40~100 кг Висока температура 300°, 500 °, 700 °
Ние ќе ви помогнеме да ги пратите на вашите производи, се додека не ги добиете безбедно! За најголемиот дел на нарачки, ве молиме контактирајте со нас за попуст


Останатите карактеристики

Спецификација:
DN15, DN20, DN25
Напон:
12V, 24V
Бренд Име:
ILSY-IVA
Структура:
Контрола
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Притисок:
Среден Притисок
моќност:
Електромагнетниот
Standard or Nonstandard:
Стандард
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Медиуми:
Вода
Порт Големина:
DN15,DN20,DN25
Извор На Енергија:
DC
Тема Тип:
G

Слични понуди