Dewtreetali Рамен боксер мотор прозорец автомобил налепници винил автомобил тело налепница за порше ФОЛКСВАГЕН субару impreza BRZ Оркестарот Црно Бело

Dewtreetali Рамен боксер мотор прозорец автомобил налепници винил автомобил тело налепница за порше ФОЛКСВАГЕН

DEN 24.00
-15 %
DEN 28.32

Тековен


Опис :
Decals се држи до речиси сите рамни површини! само лупам и стап!
Долготрајни 5+ години life expectancy за надворешна & 7 + затворен издржливост
Украсете го вашиот : лап-топ компјутери, Ѕидови, Автомобил, Windows, Браници, гитари, i Pad, i Phone, фрижидер само за било рамно мазна, чиста површина!
Апликацијата Совети :
1. Не се применуваат на екстремно ладни или топли Површини. Идеална температура мора да биде помеѓу 60°F & 90°F.
2. Не допирајте лепило подлога, масла од вашата кожа ќе се спречи лепење.
3. Пред примена на decal бидете сигурни дека нема восок или мрсна производи на површината
Примена На Инструкциите :
1. Тријте ја налепницата да биде сигурен трансфер лента е правилно да се почитуваат за да ја налепницата.
2. Чиста и сува на саканата површина. Налепници ќе се држиме најдобро да се чисти мазни површини.
3. Отстранување восок поддршка полека правејќи се дека налепница останува следеше транспарентен пренос лента
4. Внимателно позиција на налепница на саканата површина.
5. Тријте ја налепницата од една страна до друга, елиминирање на било воздушни меурчиња.
6. Користете објект како кредитна картичка, за да бидете сигурни дека целиот налепница е целосно ја следеше површината.
7. Полека се отстрани трансфер лента, правејќи се дека не се дел од налепница останува на трансфер лента.
8. Проверете за воздушни меурчиња. Во повеќето случаи воздушни меурчиња може да се работеше на работ на налепница,
но, ако не, pin дупка ќе им овозможи на воздухот надвор и да стане практично невидливи.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
Dewtreetali
Тип:
Лепак Налепница
дизајн:
зборови
Модел:
Други
Налепница Сместување:
Целото Тело
Име На Модел:
Q2229-01
Објектот Должина:
15cm
Објектот Ширина:
7cm
is_customized:
Yes
Пакување:
Не Се Пакувани
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
категорија:
Налепници
Тип На Објект:
Налепници
боја:
црна/бела
Тип На Објект:
автомобил налепница

Слични понуди