DFXD Деца Девојки Принцеза Туту Фустан 2018 Топла продаде без Ракави Чипка Цвет Везови Крои се Облекуваат Бебето Роденден се Облекуваат 1-5Y

DFXD Деца Девојки Принцеза Туту Фустан 2018 Топла продаде без Ракави Чипка Цвет Везови Крои се Облекуваат Бебето

DEN 1016.00
-15 %
DEN 1195.68

Тековен


Големина Информации
Големина(cm)
Должина
Градите
Предлагам Возраст
80#
45
50
12-18 МИЛИОНИ
90#
48
52
2 T
100#
52
54
3 T
110#
56
56
4 T
120#
60
58
5 T
Забелешка : Прирачник за мерење, постојат 1-3 см грешка
1cm=0.39 инчен
Големина 80# Одговараат За 12-18 Месец
Големина 90# Одговараат За 2 Години
Големина На 100# Одговараат За 3 Години
Големина 110# Одговараат За 4 Години
Големина 120# Одговараат За 5 Години
Слики Покажуваат


Останатите карактеристики

Дете НИ Големина:
24M, 12M, 18 МИЛИОНИ, 4T, 5T, 3T
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Фустани Должина:
Колено-Должина
Шаблон Тип:
Крпеница
Бренд Име:
DFXD
Силуета:
А-Линија
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Декорација:
Цвеќиња
Материјал:
Полиестер
Sleeve Стил:
Редовни
Вграден Градник:
No
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Број На Модел На:
ZQ913
Стил:
Англија Стил
Јака:
О Деколте
Пол:
Бебе Девојки
Сезоната:
Лето,На Пролет
is_customized:
Yes
Шема:
Шевови
Материјал:
Полиестер
се облекуваат децата:
принцезата костим
девојки лето облечи:
Принцеза Се Облекуваат

Слични понуди