10PCS Водоотпорен 18B20 температурна сонда сензор на температура од Нерѓосувачки челик пакет -100cm жица (DS18B20)

10PCS Водоотпорен 18B20 температурна сонда сензор на температура од Нерѓосувачки челик пакет -100cm жица (DS18B20)

DEN 544.80

Тековен


Нерѓосувачки челик пакет Водоотпорен DS18b20 температурна сонда сензор на температура на 18 B20
Сондата DS18 B20 сензор на температура на чип со користење на оригиналните
Висок квалитет, од нерѓосувачки челик, цевки, анти - ' рѓа водоотпорен пакет
Нерѓосувачки челик домување (6 * 50mm), доведе 100cm должина
По ригорозни тестирање секој сонда поединечно завиткани
3.0 V ~ 5.5 V напојување
9 до 12 прилагодливи резолуција
Температурата спектар -55 ° ~ +125 °
Нема надворешни компоненти , единствен еден автобус интерфејс
Излез води : Црвено (VCC), жолта (ПОДАТОЦИ), црна и бела (GND)


Останатите карактеристики

Бренд Име:
tiegouli
Број На Модел На:
DS18B20
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Слични понуди

Freeshipping DS275E DS275
  • Обновено

Freeshipping DS275E DS275

618.24 DEN 588.00

УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.

Freeshipping BA9741 BA9741F
  • Обновено

Freeshipping BA9741 BA9741F

384.00 DEN 365.00

Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни