Godox QT600IIM QT600II Флеш Главата 600Ws ХСС 1/8000s Висока Брзина на Синхронизација на Strobe Светлина Со X1 Предавател За Sony Камера на Canon

Godox QT600IIM QT600II Флеш Главата 600Ws ХСС 1/8000s Висока Брзина на Синхронизација на Strobe Светлина Со

DEN 30720.00

Тековен


На QT600 IIM има вграден-во 2,4 GHz 32-канал безжична X технологија. Користење на факултативниот X1 предавателот можете да ги контролирате избор на ХСС и Високо-Брзина режими, моделирање светлина режими, далечинско активирање и повеќе на растојание до 164'. Главата, исто така, има S1/S2 роб предизвикувајќи што го прави лесно да се работи камери кои вработуваат pre-flash. На QT600 IIM тежи 6.5 lb, што го прави возможно да се соберат комплет со 2 или повеќе глави, без да се повлечи тежок случај наоколу. На QT600 IIM има Bowens пред додаток планината овозможува да го користите Godox изменувачи, како и модните додатоци од многу производители кои го користат овој систем.
X1 N : X1 Предавател За Nikon X1 S : X1 Предавател За Sony
X1 O : X1 Предавател За Олимп X1 F : X1 Предавател За Fujifilm


Останатите карактеристики

боја:
AC 110V, AC НАПОН 220V
Пакет:
QT600IIM Со X1N, QT600IIM Со X1S, QT600IIM Со X1O, QT600IIM Со X1F
Компатибилен Камера Бренд:
NIKON,Fujifilm,SONY,Олимп,Lumix,Pentax,CANON
Екранот:
Yes
Извор На Светлина:
Флеш
Извор На Енергија:
AC
Пакет:
Yes
Температура На Боја:
5600k
Тежина:
2.96KG
Бренд Име:
Godox
Број На Модел На:
QT600IIM
TTL:
No
Големина (WxHxD):
30*30*35CM

Слични понуди