Две Кучиња (clock face) Дома Декор Кинески Смета Крстот Бод Шема DMC Крстот Бод Ткаенина Везови Крст Поставен Везана

Две Кучиња (clock face) Дома Декор Кинески Смета Крстот Бод Шема DMC Крстот Бод Ткаенина Везови Крст Поставен

DEN 261.00
-47 %
DEN 492.00

Тековен

100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм. ( 11 CT е полесно отколку 14 CT unprinted ) моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне.
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.
Две Кучиња (clock face) Дома Декор Кинески Смета Крстот Бод Шема DMC Крстот Бод Ткаенина Везови Крст Поставен Везана
Бренд Име : Радост Недела
Embroidering Платно : Белата боја
Материјал : 100% Памук
14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Бело Платно
14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Печатени Шема
11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин. 100% еколошки памук.- 11 CT Печатени Шема
Пакување Содржи :
Embroidering Игли *2
Embroidering Теми *Доволно
Embroidering Скицата *1
Вез Крпа *1
Крстот Бод Настава*1
(Не надвор рамка)
Големина (W*H) : 26 Cm*26cm (14 CT)
33 Cm*33cm (11 CT)
Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.- 11 CT Бело Платно
11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод.


Останатите карактеристики

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Шаблон Тип:
Цврста
Стил:
Пастирски
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PP

Слични понуди