5pcs / set DIY 5d дијамант Сликарство крстот бод се искачи. Цвет, полн дијамант вез, дијамант мозаик Дома Декорација ѕид стап

5pcs / set DIY 5d дијамант Сликарство крстот бод се искачи. Цвет, полн дијамант вез, дијамант мозаик Дома Декорација

DEN 1489.00
-48 %
DEN 2863.68

Тековен

Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите. Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки.
size1 : 20x30cmx2pcs + 15x40cmx2pcs + 15x40cmx1pcs
size2 : 25x37cmx2pcs + 20x50cmx2pcs + 20x63cmx1pcs
DIY Дијамант сликарство производството чекори a. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.8 mm Круг Смола Дијамант Новата генерација Круг Смола Дијамант со 447 DMC Бои За Вежба : 100% Целосна Вежба За Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка За Пакет : 30x40cm пакет од страна на кутијата ,Боја Кутија / Торба - Функција : круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант вез - Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар , Home/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок - Процес : Нова технологија , со Различни плоштадот дијаманти и други дијамант . Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ЅВЕЗДИ, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Функција : Нова генерација DIY дијамант paiting - Тркалезна/Плоштад магија дијамант сликарство Материјал : 2. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (производот не содржи рамка).


Останатите карактеристики

Големина:
size 1 Round, size 2 Round, size 1 Square, size 2 Square
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Бренд Име:
магија дијамант сликарство
Pasting Област:
Целосна
Стил:
Европски и Американски Стил
Материјал:
Смола
Број на Бои:
30-45
Форма:
Еден
Дијамант форма:
Круг
Шаблон Тип:
Флорални
Рамка:
No
Употреба:
Дома декор&ѕид уметност&ѕид декорација Семејство и хотел декорација, раѓање
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс
Количина:
Ѕидот Налепници
детали:
Целосна смола круг дијаманти со слика
цена:
Најниска ,Најдобрите и конкурентна
Дијамант Опис:
религијата портрет Кралицата и леопард жесток Нашата Дама самовила марија
Флорални:
роуз. Цвет

Слични понуди