Safego 2x BA15S 1156 LED Сијалица За SUV Автомобил RV Пак Сигнал Копија Обратна Светлина 78 SMD 4014 P21W Со Проекторот Со Чиста Бела

Safego 2x BA15S 1156 LED Сијалица За SUV Автомобил RV Пак Сигнал Копија Обратна Светлина 78 SMD 4014 P21W Со

DEN 662.40

Тековен


Опис на производот
SAFEGO 1156 78-4014 LED Светилки За Возврат Сигнал Светлина
Спецификации :
Напон : 12 V
Боја : Xenon 6000 K Белата
Тип : 1156 BA15 S
Осветлување на Аголот : 360 степени
LED Количина : 78 SMD со 6 led диоди на врвот и 72 led диоди за на 8 страни .
Сијалица големина/ крстот референца : 1156 7506 1003 1141
Примена : Внатрешна светлина, Опашка светла, Пак сигнал светлина, Агол, светлина, Паркинг светлина, од Страна на маркер и Копија светла итн.
Производ големина : база 18mm ширина, 51.5 mm должина (0.7"*2.02")
Карактеристики :
Висок квалитет и супер-светли LED светилки.
Ниска Потрошувачка на Енергија,Заштеда на Енергија,Ниска температура, ,можат подобро да се заштити автомобилот коло;до 50.000 часа животен век.
Функционална и издржлив, Лесен за употреба, ниска потрошувачка на енергија, Светлина агол и да го истакнете
Пакет :
2 x 1156 4014 78 SMD ДОВЕДОА автомобил светилки со Safego анти-статички торба
1 Година Гаранција ве молиме имајте на ум дека тоа не се вклучени во пакет, па се чувствуваат слободни да контакт.
Ве молиме проверете со вашиот приклучок тип пред да се стави на ред.


Останатите карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Температура На Боја:
6000K
Објектот Тежина:
18.1g
Бренд Име:
Safego
Wattage:
8W
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Тип На Објект:
Пак Сигнал
Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Напон:
12V
Пакет димензии:
13 х 8 х 2 cm
Производителот референца:
CB1156-78D-4014RL-W-2
Производителот Дел Број:
CB1156-78D-4014RL-W-2
Позиција:
внатрешна
Тип На Сијалица:
LED
Огледало Осветлување Тип:
P21W

Слични понуди