2 парчиња 5 Инчен Универзална 12V 120W 3 Начин Автомобил Коаксијален Рог Авто Аудио Музика Стерео Целосен Опсег на Фреквенција Hifi Јазик

2 парчиња 5 Инчен Универзална 12V 120W 3 Начин Автомобил Коаксијален Рог Авто Аудио Музика Стерео Целосен Опсег

DEN 1074.00
-26 %
DEN 1451.04

Тековен


- Висок степен на звук намалување, HIFI-ниво на искуство, фаза одбор да уживаат во стерео опкружуваат, технологија и playability и двете.
- Висока густина магнет, силен глас перформанси, употребата на воздушната магнети, моќ целост.
- 3 начин, се однесува на treble, бас, alto.
- Повеќе излез, treble, алто, бас,Три-бенд изедначување, јасна и полна со treble, меки и убаво е да се слушне, бас мирен и моќен, силен експлозивни. Силни перформанси во ниска treble.
- Силна и цврста слив, говорникот материјал прагматични, единствен дебелина на челична рамка, за да обезбедат звук и дебели звук.
- Влага-доказ, рог PP гума и шприц carcass ефикасно влага-доказ, намалување на нарушување.
- Универзална nondestructive поддршка различни модели инсталиран.
- Употребата на висока температура чист бакар сребро калем, голем дијаметар, висока ефикасност проводници звук, се минимизира искривувањето.
- Рог терминали симетрични правила за да се обезбеди симетрични терминали, поедноставување на инсталација чекори за ефикасно да ја вметнете во право, многу едноставно, на површина од алуминиум, висока ефикасност спроведување.
- Висока излезна моќност, погоден за различни музички стилови, популарни класични,џез, кантри, рок,тоа може да биде многу добра контрола.
Модел : PZ-5022 C
Материјал : Метал + Магнет + Пластика
Боја : Црна
Применливи Модели : Универзална
Напон : 12 V
Нарушување : Помалку Од 1%
Отпорност : 4 Ω
Ефективен Проток : 70 Hz-20 KHz
Магнет Спецификации : 7010 Феритни
Максимална Моќност : 120 W
Номинална Моќност : 60 W
Тапан : PP Инјектирање
Дијафрагмата : PP Гума Опкружувачки
Вкупна Висина : 55ММ
Инсталација Длабочина : 45 MM
Говорникот Дијаметар : 130mm
Инсталација Дупка со Дијаметар : 135 MM
Производ Големина : 5 Инчи
Звучен Филм : PEI
Осетливост : 90d B
Номинална Моќност : Ru Порцелански
2 x Говорникот
2 x Говорникот Линија
1 x Pack Инсталација на Завртки
2 x Говорникот Нето Маска
1 x Упатство
.


Останатите карактеристики

Бренд Име:
puzu
Говорници Видови:
Коаксијален јазик
Напон:
12V
Автомобил Направи:
Универзална
Име На Модел:
PZ-5022C
Боја Име:
Црна
Објектот Големина:
5 Инчи
Објектот Тежина:
1.15kg
Материјал Тип:
Метал + Магнет + Пластика
Од Моќ:
120W
Фреквентен Опсег (Hz):
70Hz-20KHz
Отпорност:
4 Ω
Јачина На Бучава Сооднос:
-
Аудио Чувствителност:
90dB
Специјални Функции:
-
Тип На Објект:
Јазик
Број На Модел На:
ABE_CAU_416

Слични понуди